TrustRank Nedir, TrustRank Değeri Nasıl Ölçülür?

102 0
trustrank-nedir-nasil-olculur

TrustRank, spam karşı mücadele vermek için Stanford Üniversitesi ve Yahoo tarafından tanımlanmış olan link analiz tekniğidir.

Günümüzde internet ortamında artık hemen hemen herkes çevrimiçi bir konumda. İşin ticari boyutunda da e-ticaret siteleri artıyor ve insanlar kazançlarını ikiye katlamak için SEO’ya başvuruyor.

Fakat doğal SEO yerine, spama başvuran kullanıcılar da bulunmaktadır. TrustRank da spam kullanan internet sitelerine kalitesine göre değer biçer.

TrustRank Değeri Nasıl Ölçülür?

TrustRank ile, editörler tarafından güvenilen kök siteler işaretlenir ve bu sitelerden yapılan link çıkışlarıyla diğer sitelere bir güvenlik değeri verilir.

Trustrank’ın fark edilen bir başka etkisi de sitelerin Google gözünde tek tek değerlenmesi ya da değerini kaybetmesi üzerinedir.

Derecelendirme, sitenin yaşı, güncelleme aralıkları, özğünlüğü, yeni nesil tasarım ve kodlamaya sahip olması, hatasız kodlama ile oluşturulması ( ayrı bir öneme sahiptir ) sitenin kendi içinde linkleme yapısı ( Google bot istediği her sayfaya rahatlıkla ulaşabilmeli ) , site içindeki anahtar kelime yoğunluğu, sitenin ulaşılabilirliği, site içindeki kelime yoğunlukları gibi birçok unsura göre yapılmaktadır.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
Trustrank Nedir? Trust Rank Değeri Nasıl Ölçülür?
Puan
51star1star1star1star1star

Son Güncelleme: Kasım 22, 2016 1:01

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

spam-nedir

Spam Nedir? Spamden Kurtulma Teknikleri

Yayınlayan: - 19 Kasım 2016 0
Spam, arama motorlarını aldatmaya yönelik yapılan tüm SEO çalışmalarına verilen isimdir. Kullanıcı deneyimini ve ziyaretçileri umursamayarak, sadece arama motorlarına odaklı…
hacklink-nedir-zararlari-nelerdir

Hacklink Nedir, Hacklink Zararları

Yayınlayan: - 18 Kasım 2016 0
Hacklink, illegal yöntemlerle başka bir siteden, site yöneticilerinin haberi olmadan alınan yasa dışı linklerdir. Hacklink Zararları Nelerdir? Hacklink, bir internet…