seo-gorsel-kullanimi-onemi-ve-alt-etiket

SEO’da Görsel Kullanımının Önemi

Zengin Görsel Kullanımı

SEO, her ne kadar teknik olursa olsun aynı zamanda kullanıcı deneyimi iyileştirme çalışmalarıdır. SEO çalışması yapılan web sayfalarında altyapıdan hariç olarak görsel kullanımı da oldukça etkilidir.

Kaliteli bir görsel içeriğinizin okunmasını, ilgi çekmesini ve kullanıcının sayfada uzun süre kalmasına olanak sağlayabilir. Kullanıcılar uzun metinli haberleri okumaktan sıkılabilir, üşenebilir veya sayfadan direkt çıkabilir. Hele ki vermek istediğiniz mesajı (bilgiyi), yazının sonlarına doğru veriyorsanız, ziyaretçi kaybetme oranınız normalden çok daha fazlalaşır.

İşte böyle durumlarda görsel kullanımını arttırarak ziyaretçilerinizi sitede tutmanız ön plana çıkmalıdır. Yazıyı okuyan bir kullanıcıyı sitede ne kadar fazla tutarsanız, siteniz o kadar olumlu sonuçlar verir.

Resim Alt Etiketleri

Resim alt etiketleri, arama motoru botlarının görselleri okuyabilmeleri için resim kodlarında kullanılan açıklama metnidir. Google Görseller‘de aranılan kelimelerde üst sıralarda çıkmak için, resim alt etiketinin önemi oldukça büyüktür.

Sayfa içi optimizasyon (iç SEO) yapan tüm kullanıcıların vazgeçilmez tekniklerinden birisidir. Resim alt etiketlerini, resim olmayan linkler için aktifleştirmek web sayfanızın spam’e düşmesine sebep olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir