SEO’da Görsel Kullanımının Önemi

140 0
seo-gorsel-kullanimi-onemi-ve-alt-etiket

SEO, her ne kadar teknik olursa olsun aynı zamanda kullanıcı deneyimi iyileştirme çalışmalarıdır. SEO çalışması yapılan web sayfalarında altyapıdan hariç olarak görsel kullanımı da oldukça etkilidir.

Kaliteli bir görsel içeriğinizin okunmasını, ilgi çekmesini ve kullanıcının sayfada uzun süre kalmasına olanak sağlayabilir. Kullanıcılar uzun metinli haberleri okumaktan sıkılabilir, üşenebilir veya sayfadan direkt çıkabilir. Hele ki vermek istediğiniz mesajı (bilgiyi), yazının sonlarına doğru veriyorsanız, ziyaretçi kaybetme oranınız normalden çok daha fazlalaşır.

İşte böyle durumlarda görsel kullanımını arttırarak ziyaretçilerinizi sitede tutmanız ön plana çıkmalıdır. Yazıyı okuyan bir kullanıcıyı sitede ne kadar fazla tutarsanız, siteniz o kadar olumlu sonuçlar verir.

Resim Alt Etiketleri

Resim alt etiketleri, arama motoru botlarının görselleri okuyabilmeleri için resim kodlarında kullanılan açıklama metnidir. Google Görseller‘de aranılan kelimelerde üst sıralarda çıkmak için, resim alt etiketinin önemi oldukça büyüktür.

Sayfa içi optimizasyon (iç SEO) yapan tüm kullanıcıların vazgeçilmez tekniklerinden birisidir. Resim alt etiketlerini, resim olmayan linkler için aktifleştirmek web sayfanızın spam’e düşmesine sebep olabilir.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
SEO'da Görsel Kullanımının Önemi
Puan
51star1star1star1star1star

Son Güncelleme: Kasım 24, 2016 23:17

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

seo-uyumlu-site

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olur?

Yayınlayan: - 29 Aralık 2016 0
SEO uyumlu site, bir internet sitesinin tüm iç SEO ayarlarının yapılmış ve kullanıcı deneyimi konusundan güçlü olmasıyla oluşmuş sitedir. SEO Uyumlu…
seo-nedir-nasil-yapilir

SEO Nedir?

Yayınlayan: - 18 Kasım 2016 0
SEO SEO, kelime anlamı olarak Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin İngilizce kısaltmasıdır. Genelde internet sitelerine itibar kazandırmak için SEO çalışması yapılmaktadır.…
seo-terimleri

SEO Terimleri Nedir?

Yayınlayan: - 18 Kasım 2016 0
SEO Terimleri, internet sitelerine yapılan SEO çalışmalarında kullanılan tüm teknik işlemleri ifade eden kelimelerin tamamıdır. SEO çalışmalarında kullanılan yöntemler ve…