SEO’da Artık Yapmayı Bırakabileceğiniz Temel İşlemler

30 0
seoda-artik-yapmayi-birakabileceginiz-temel-islemler

Gelişen Google algoritması ile artık önceden kullanılan bazı SEO kriterlerinden vazgeçmenin zamanı sizce de gelmedi mi? Gelin bu “eski” SEO kriterlerine hep beraber göz atalım.

Özgün içeriğe, doğru bilgiye ve kullanıcı dostu olmaya oldukça önem veren arama motoru devi Google, tahminlere göre bazı kriterleri artık “olmasa da olur” kategorisinde değerlendiriyor. Özellikle en temel SEO işlemlerini artık yapmanıza gerek bile yok.

Yakın tarihte en bilindik olarak “meta keywords”leri artık saf dışı bırakan Google, yeni bir algoritmaya geçtiğini ve bu yeni algoritmada basit eski yöntemleri geride bıraktığının sinyalini bize verdi. Örnek verecek olursak;

Artık yazılarınızda anahtar kelimelerinizi altı çizili, kalın veya italik kullanmayın. Kendinize ilk olarak bu tarzda bir deneme yapabilirsiniz. Çünkü bilinen en eski SEO yöntemi olan bu işlemlerinin, günümüzde Google tarafından işe yarar şekilde değerlendirildiğini zannetmiyorum. Zira hemen hemen bütün sitelerde kullanılan bu yöntem, bir nevi amatörlük simgesidir.

Bu tarz çok basit işlemleri artık yapmayın, bunlar yerine daha profesyonel işlemler uygulayın. SEO’nun olmazsa olmazı link inşasını kurun, kullanıcı dostu bir tasarım kullanın ve her zaman kullanıcılarınıza doğru ve özgün bilgiyi aktarın.

Hiçbir şey yapmasanız bile sırf bu yüzden Google sizi ödüllendirecektir, buna emin olabilirsiniz.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
SEO'da Artık Yapmayı Bırakabileceğiniz Temel İşlemler
Puan
51star1star1star1star1star

Son Güncelleme: Mayıs 16, 2017 0:36

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

seo-uyumlu-site

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olur?

Yayınlayan: - 29 Aralık 2016 0
SEO uyumlu site, bir internet sitesinin tüm iç SEO ayarlarının yapılmış ve kullanıcı deneyimi konusundan güçlü olmasıyla oluşmuş sitedir. SEO Uyumlu…