seo-uyumlu-makale-nasil-yazilir

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu makale, okuyucunun okuduğunu anlamasını sağlayan ve arama motorları için optimize edilen makale türüdür. Peki SEO uyumlu makale nasıl yazılır?

SEO uyumlu makale yazarken ilk önce konu hakkında detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Konu hakkında bilgi edinildikten sonra, okuyucunun anlayabileceği bir dilde, açıklayıcı, yazım ve imla kurallarına uygun ve bilgi verici makaleler yazılmaktadır.

SEO Uyumlu Makalede Anahtar Kelime Kullanımı

SEO uyumlu makale yazılırken hedef anahtar kelime belirli oranda kullanılmalıdır ve arama motoru örümceklerine spam algısı yaratmayacak şekilde yazılmalıdır. Anahtar kelimeler kullanılırken makalenin her yerinde geçirilmemelidir. Makalenin bazı kısımlarında anahtar kelime altı çizili, italik, kalın veya farklı renge boyanmış şekilde kullanılabilir.


SEO uyumlu makale, içerisinde heading etiketlerini hiyerarşiye uygun şekilde ve konuyla bağlantılı biçimde barındırmalıdır.

Yukarıdaki tavsiyeleri kullandığınız makalede uyguladığınız takdirde siz de SEO’da rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir