SEMrush Nedir? SEMrush Nasıl Kullanılır?

166 0
semrush-nedir-nasil-kullanilir

SEMrush, internet ortamında geniş çaplı araştırmalar yaparak anahtar kelimeleri niteliklerine göre sıralamaya sokan bir SEO aracıdır. Belirli kelimelerde yarışan internet siteleri için hizmet veren SEMrush, arama motorundaki rekabet üzerine sonuçlar gösterir ve kullanıcı buna göre yönlenir.

SEMrush Nasıl Kullanılır?

Anasayfasındaki arama bölümüne domain, anahtar kelime veya URL yazılır ve aratılan kelime/domain/URL’ye göre tarama yaparak en doğru ve kaliteli sonuçları sunar.

Tarama yaptıktan sonra sol menüde yer alan “Organic Research” sekmesinden organik araştırmalar yapabilirsiniz. Bu sekmede internet sitenize hangi kelimeden ne kadar trafik geldiği, sitenizde kaç anahtar kelime kullanıldığı ayrıntılı bir şekilde belirtilir.

[ilgilihaber id=”96″]

Yine sol menüde yer alan “Backlinks” sekmesi web sitenize gelen nofollow ve dofollow backlinkleri gösterir. Backlinklerin hangi kaynaktan verildiği, backlink veren sitenin kalitesi, anchor text’ler ve yönlendiren IP’ler kullanıcıya sunulur.

Genelde e-ticaret yapan kullanıcılar tarafından tercih edilen SEMrush detaylı ve tam veri sunmak için ücretli hesap gerektiren bir platformdur.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
SEMrush Nedir? SEMrush Nasıl Kullanılır?
Puan
51star1star1star1star1star

Son Güncelleme: Ocak 3, 2017 1:52

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

ahrefs-nedir-nasil-kullanilir-800x500

Ahrefs Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yayınlayan: - 20 Kasım 2016 0
Ahrefs, internet sitelerinin backlink takibini, en iyi sayfalarını, Gelen ziyaretçilerin hangi anahtar kelimeden geldiğini ortaya çıkaran kapsamlı SEO aracıdır. Ahrefs…
google-analytics-nedir-nasil-kullanilir-800x500

Google Analytics Nedir?

Yayınlayan: - 24 Aralık 2016 0
Google Analytics, internet sitesine yerleştirilen bir izleme kodu sayesinde, siteye gelen ziyaretçi sayısını, konumunu, yaşını ve diğer demografik bilgileri dahil…