Rich Snippets Nedir? Rich Snippets Faydaları Nelerdir?

175 0
google-rich-snippets-nedir-800x500

Rich Snippets, arama motoru sonuçlarında yer alan sitelerin daha zengin bir şablonla ön plana çıkmasını sağlayan ve ziyaretçinin gözüne daha cazip gelen bir SEO uygulamasıdır.

Sayfada belirli kural ve şablona göre hazırladığınız kod biçimi, yazı biçimi veya sayfa düzeniyle otomatik olarak uyum sağlar ve arama sonuçlarında kullanıcıların sitenize daha rahat şekilde erişmesini mümkün kılar.

Rich Snippets Faydaları Nelerdir?

Rich Snippets’lar, arama sonuçlarında kullanıcının dikkatini direk çeker ve internet sitenize tıklanma oranının artmasını sağlamaktadır.

Yapılan arama sorgusuyla ilgili video, resim veya ek bilgi gibi alıntıları kullanıcıya sunarak daha zengin bir arama sonucu listeler.

Rich Snippets Örnekleri

Aşağıdaki görsellerde Google’ın sunduğu bazı Rich Snippets özellikleri görünmektedir. Sitenin kod yapısı ve sayfa düzeni uygun olduğunda Google, arama sonuçlarını bu şekilde listeler.

ornek-rich-snippets
Rich Snippets
ornek-rich-snippets-2
Rich Snippets
ornek-rich-snippets-3
Rich Snippets
Değerlendirme
Tarih
Yazı
Rich Snippets Nedir? Rich Snippets Faydaları Nelerdir?
Puan
51star1star1star1star1star

Benzer Haberler

spam-nedir

Spam Nedir? Spamden Kurtulma Teknikleri

Yayınlayan: - 19 Kasım 2016 0
Spam, arama motorlarını aldatmaya yönelik yapılan tüm SEO çalışmalarına verilen isimdir. Kullanıcı deneyimini ve ziyaretçileri umursamayarak, sadece arama motorlarına odaklı…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir