İçerik – Kod Oranı Nedir? İçerik Kod Oranı Nasıl Arttırılır?

52 0
icerik-kod-orani-nedir-icerik-kod-orani-nasil-arttirilir

İçerik – kod oranı, bir internet sitesinin kaynak kodlarında barındırdığı yazılım kodları ve site içerisinde geçen metinlerin birbirine olan oranıdır.

Bir web sitesinde yer alan metinler ne kadar daha fazla ise, arama motoru örümcekleri için sitenin okunması da o kadar kolay ve düzgün olur. Kodlaması temiz olan bir web sitesi, karışık bir siteye göre normal şartlarda daha üst sıralarda listelenir.

İçerik – Kod Oranı Nasıl Arttırılır?

İçerik – kod oranını arttırmak için web sitenizde uygun alanlara gireceğiniz metinler yardımcı olacaktır. Gireceğiniz metinlerde anahtar kelimelerinize yönelik spam algısı oluşturabilecek hareketlerden kaçınmalısınız. Aynı zamanda gireceğiniz metinler tabii ki özgün olmalıdır. Herhangi bir kopya içerik kullanmanız fayda yerine zarar sağlayacaktır.

İçerik – kod oranını arttırmak için bir diğer alternatif de temiz bir kodlamaya sahip olmaktır. Sıkıştırılmış, birleştirilmiş veya optimize edilmiş tema dosyalarınız ile de içerik – kod oranınızı arttırabilirsiniz.

Tavsiye edilen içerik – kod oranı en az %25’tir. İçerik – kod oranını test etmek için SEO araçlarından faydalanabilirsiniz.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
İçerik - Kod Oranı Nedir? İçerik Kod Oranı Nasıl Arttırılır?
Puan
51star1star1star1star1star

Son Güncelleme: Şubat 11, 2017 1:28

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

en-cok-yapilan-seo-hatalari-800x500

En Çok Yapılan SEO Hataları

Yayınlayan: - 3 Ocak 2017 0
SEO çalışması yapan kullanıcılar, birçok sebeplerden ötürü yarar sağlamak isterken internet sitelerine zarar vermektedir. Birçok kullanıcı bilmediğinden, yanlışlıkla yaptığından, hızlıca…