Hacklink Nedir?

Hacklink, arama motorlarında doğal olmayan çalışmalar yaparak, internet sitesinin anahtar kelimelerinde yükseltilmesine yönelik yapılan anti-seo çalışmalarıdır.

Hacklink Nasıl Yapılır?

Hacklink, site yöneticisinin haberi olmadan ele geçirilen veya sistemine sızılan internet sitesinden çalışma yapılan siteye link verilerek yapılmaktadır. Yapılan durum Google tarafından tabii ki anlaşılır, sadece anlık bir yükseltme sağlar. Hacklink işlemi kesinlikle özgün bir çalışma değil, tamamen black hat SEO denilen işlemlerdir. Hacklink işlemi hiçbir SEO’cu tarafından tavsiye edilmemektedir.

Hacklink Zararları Nelerdir?

Google’ın son zamanlarda özellikle hacklink konusunda çalışmalar yürüttüğü bilinmektedir. Eğer ki Google, hacklink ile link almış bir siteyi yakalarsa ceza verir ve arama sonuçlarından kaldırır. Bir diğer zararı da .edu ve .gov sitelerden hacklink yoluyla link almaktır. Aniden .edu ve .gov sitelerden link almak dikkat çekmektedir ve yarar sağlamak isterken zarar sağlar.

Özetleyecek olursak hacklink işlemi, site yöneticisinin haberi olmadan o siteden gizlice link alma işlemidir ve Google’ın yakalaması durumunda direk banlanmanıza yol açmaktadır.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
Hacklink
Puan
51star1star1star1star1star