Google Sandbox Nedir?

95 0
google-sandbox

Google Sandbox, internet sitelerini arama sonuçlarında filtreleyen ve kurtulması en zor ceza filtre sistemidir.

Genelde Türk webmasterların düştüğü Sandbox filtre sistemi; uygulanan sitedeki bütün anahtar kelimelerin gerilemesine veya Google’dan büyük oranda silinmesine sebep olur.

Google Sandbox’a Girme Sebepleri

  • Aşırı ve ani backlink artışları,
  • Hatalı, yanlış veya aşırı uygulanmış SEO çalışmaları,
  • Sitenin kullanıcı deneyiminin kötü durumda olması,
  • Kopya içerik kullanımı,
  • Aşırı link çıkışları,
  • Otomatik oluşturulmuş içerikler.

Google Sandbox’tan Nasıl Çıkılır?

Google ve diğer arama motorlarının uyguladığı tüm filtre sistemlerinde olduğu gibi, Sandbox’tan da kurtulmanın kesin yolu, yapılan hataların giderilmesi ve kaliteli bir site olma yolunda ilerleme çabalarıdır. Yapılan giderilmeler ve iyileştirme çalışmaları Google’ın dikkatini çekecek ve bir süre sonra siteniz kaliteli hale geldiğinde Sandbox’tan kurtulabilirsiniz.

google-sandbox-nedir
Google Sandbox

SEO analiz araçlarını kullanarak sitenizin SEO konusunda eksikliklerini tespit ederek, internet sitenizi SEO uyumlu bir site haline getirebilir, Google botlarının internet sitenizi daha rahat ve verimli okumasını sağlayabilirsiniz.

Tüm çalışmaları yaptıktan ve sitenizi kaliteli bir hale getirdikten sonra Google’a yeniden değerlendirme isteği göndermeniz dahilinde; Google, internet sitenizi inceleyecek ve gerçekten hatalarınızı düzelttiğinizden emin olduğunda sizi Sandbox’tan çıkararak yeniden sıralamalarınıza sahip olmanıza olanak sağlayacaktır.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
Google Sandbox Nedir?
Puan
51star1star1star1star1star

Benzer Haberler

hacklink-nedir-zararlari-nelerdir

Hacklink Nedir, Hacklink Zararları

Yayınlayan: - 18 Kasım 2016 0
Hacklink, illegal yöntemlerle başka bir siteden, site yöneticilerinin haberi olmadan alınan yasa dışı linklerdir. Hacklink Zararları Nelerdir? Hacklink, bir internet…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir