Google Analytics Nedir?

174 0
google-analytics-nedir-nasil-kullanilir-800x500

Google Analytics, internet sitesine yerleştirilen bir izleme kodu sayesinde, siteye gelen ziyaretçi sayısını, konumunu, yaşını ve diğer demografik bilgileri dahil olmak üzere site yöneticisine sunan bir analiz aracıdır.

Google Analytics dünya genelinde internet sitelerinin en çok kullandığı analiz aracıdır. İçerisinde barındırdığı anlık ziyaretçi sayısını gerçek zamanlı olarak gösterme, günlük/haftalık/aylık/yıllık veya özel tarihler arasındaki ziyaretçi sayısını, ziyaretçilerin hangi konumdan siteye giriş yaptığını, hangi tarayıcıyı kullandığını, hangi cihazı kullandığını, hangi dili konuştuğunu ve hangi yaşta olduğunu sunan bir analiz raporu sunmaktadır.

Google Analytics Nasıl Kullanılır?

Google Analytics’e internet sitenizi ekledikten sonra size verdiği javascript izleme kodunu sitenin header veya footer bölümüne yerleştirmeniz yeterli olmaktadır. Kodu yerleştirdikten sonra Google Analytics, her saniye başı veri toplamaya başlar. Kullanıcılar internet sitenize girdikçe de verilerin çeşitliliği artmaktadır.

 

Değerlendirme
Tarih
Yazı
Google Analytics Nedir? Google Analytics Nasıl Kullanılır?
Puan
51star1star1star1star1star

Son Güncelleme: Aralık 24, 2016 0:15

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

ahrefs-nedir-nasil-kullanilir-800x500

Ahrefs Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yayınlayan: - 20 Kasım 2016 0
Ahrefs, internet sitelerinin backlink takibini, en iyi sayfalarını, Gelen ziyaretçilerin hangi anahtar kelimeden geldiğini ortaya çıkaran kapsamlı SEO aracıdır. Ahrefs…