E-Ticaret’te SEO Nasıl Yapılır? E-Ticaret SEO Teknikleri

157 0
e-ticaret-seo-nedir-nasil-yapilir

E-ticaret, internet üzerinden kullanıcıların gerçek ürünleri veya sanal hizmetleri para karşılığında kredi kartıyla satın almasıyla yapılan elektronik ticarettir.

E-Ticaret SEO Nasıl Yapılır?

E-Ticaret sistemlerinde SEO yaparken dikkat edilmesi gereken hususların başında her sitede olduğu gibi iç SEO ve dış SEO gelir. İç ve dış SEO ayarları tamamladıktan sonra sadece E-Ticaret için özel olan bazı düzenlemelerin yapılması şarttır.

Bu düzenlemelerin başında ürünler gelir. Sisteme kayıtlı olan ürünlerin isimleri, ürün açıklamaları ve etiketleri SEO’ya ve kullanıcılara uygun şekilde düzenlenir. E-Ticaret sitelerinin en çok yaptığı hatalardan biri, tedarikçiden toplu xml şeklinde aldığı ürünlerin açıklamalarını da alıp değiştirmeden sitede yayınlamalarıdır. Bu tamamen kopya içeriğe girer, siteye SEO konusunda oldukça zarar verir.

Tedarikçiden yer alan ürün açıklaması kesinlikle XML’den kendi sitemize aktarılmamalıdır. Ürün açıklamaları sıfırdan yazılmalı, ürün adlarında sorun varsa düzeltilmelidir.

Aynı zamanda sitede tarama hatası, 404 veya herhangi bir sayfaya erişim sorunu varsa mutlaka en kısa sürede düzeltilmelidir. Anahtar kelimeye uygun bir sayfa açılmalı, bu sayfaya SEO uyumlu yazı girilmelidir.

[ilgilihaber id=”55″]

Her sitede kullanılan iç link inşaası da mutlaka kullanılmalıdır. Sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanmayı unutmamak gerek tabii.

Yazımızda anlatılan ve işinize yarayacak diğer makaleler;

Değerlendirme
Tarih
Yazı
E-Ticaret'te SEO Nasıl Yapılır? E-Ticaret SEO Teknikleri
Puan
51star1star1star1star1star

Son Güncelleme: Ocak 7, 2017 0:40

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler