E-Ticaret SEO Nedir, E-Ticaret SEO Nasıl Yapılır?

91 0
e-ticaret-seo-nedir-nasil-yapilir

E-ticaret, internet üzerinden herhangi bir ürünün yasal olarak satışının yapılması anlamına gelmektedir.

Bir firmanın e-ticaret yapması, 7 gün 24 saat açık bir dükkanın var olduğunu ifade etmektedir. İnsanların e-ticaret yapması için belirli bir internet platformu üzerinde gerçek (somut) veya sanal ürünleri satın alması gerekir.

E-Ticaret SEO Nedir?

E-Ticaret SEO, internet üzerinde satış yapan internet sitelerin ve firmaların, arama motorlarında üst sıralarda listelenmesi için yaptığı SEO çalışmalarının bütünüdür. E-Ticaret SEO ile satışı yapılan ürün veya hizmetler arama motorlarında üst sıralarda çıkar ve satış potansiyeli artar.

E-Ticaret SEO Nasıl Yapılır?

E-Ticaret SEO, ilk etaplarda tıpkı sıradan sitelere uygulanan İç SEO çalışmaları gibi yapılarak SEO altyapısı oluşturulur. Bu sayede site, E-Ticaret SEO yapmaya hazırlanmış ve ileri aşamalardaki SEO çalışmalarına hazır bir hale gelmiş olur. Bir sonraki aşamada satışı yapılan ürün ve hizmetlerin açıklamaları, ürün başlıkları, anahtar kelimeleri, görselleri ve varsa videoları düzenlenir, SEO’ya uygun; okunabilir, anlamlı ve arama motoru dostu olarak yayına alınır.

Çalışmaları fark eden arama motoru örümcek botları, siteyi ziyaret ederek yapılan çalışmaları bağlı olduğu arama motoruna gönderir. Arama motoru da gerekli kriterlerin doğru, eksiksiz ve kullanıcı dostu olduğuna kanaat getirirse, siteyi sıralamalarda daha yüksek bir şekilde göstermeye başlar.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
E-Ticaret SEO Nedir, E-Ticaret SEO Nasıl Yapılır?
Puan
51star1star1star1star1star

Son Güncelleme: Kasım 20, 2016 0:46

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler