disavow-nedir-disavow-nasil-yapilir-800x500

Disavow Nedir, Disavow Nasıl Yapılır?

Disavow Nedir?

Disavow, sahip olunan internet sitesine gelen istenmeyen (kötü) backlinklerin Google’a bildirilerek reddedilmesi işlemidir.

Disavow Nasıl Yapılır?

Disavow yapmak için internet sitenizin Google Webmaster Tools (Search Console) ile bağlantılı olması gerekmektedir. Disavow için Google’ın “Bağlantıları Reddetme” (https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main) aracı kullanılır. Bu araca hazırladığınız metin belgesi içerisindeki internet sitelerini her satırda bir internet sitesi olacak şekilde doğru formatta sunarsıınız ve Google metin belgesi içindeki backlinklerinizi yok sayar.

disavow-nedir

Disavow

Disavow Ne İşe Yarar?

Disavow işlemi ile; hacklinkleri reddetme, kötü veya zararlı backlinkleri Google’a bildirme ve anti-seo saldırılarından kurtulmak gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Disavow aracını kullanan siteler ve düzenli olarak kötü ve zararlı backlinklerini reddeden internet siteleri Google’ın gözünde zamanla daha iyi bir konuma gelir. Çünkü Google; kullanıcının internet sitesine değer verdiğini anlayarak sıralamalarında ödül niteliğinde bir yükselme sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir