Dış SEO Nedir?

Dış SEO, iç SEO işlemleri tamamlanan bir siteye dışarıdan link alarak ve sosyal medyayı aktif şekilde kullanarak yapılan optimizasyon işlemlerinin bütünüdür.

Dış SEO Nasıl Yapılır?

Dış SEO, sitedeki belirli sayfalara dışarıdan backlinkler alınarak, marka değerini arttırarak ve sosyal medya sitelerinde internet sitesinin bolca yer almasını sağlayarak yapılmaktadır.

Kaliteli düzeydeki farklı sitelerden anahtar kelimeye ve anahtar kelime varyasyonlarına dağıtılmış şekilde alınan backlinkler, Google’da yükselmenizi ve marka değerinizin artmasına yardımcı olacaktır.

[ilgilihaber id=”469″]

Aynı zamanda çeşitli sosyal medya sitelerinde internet sitesinin paylaşılması da marka değerinin artmasını sağlayacak, sosyal medyadan link alımları sayesinde index alma hızı da doğrudan artacaktır.

“Dış SEO” Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış SEO yapılırken yapılırken en büyük hatalardan biri de sadece 1 adet yazıyla onlarca siteden link almaktır. Link alınacak siteler belirlendikten sonra her site için ayrı bir yazı göndererek ayrı ayrı sayfalarınıza link almak en doğru çalışma yöntemi olacaktır.

İkinci bir yanlış da birden onlarca siteden link almaktır. Alınacak linklerin belirli günlere eşit şekilde dağıtılması gerekmektedir. Böylece spam yapmadan düzgün bir biçimde link almış olacaksınız.

Dış SEO’da Bunları Yapmayın

Dış SEO işlemlerinizde asla link çöplüğü olmuş kalitesiz sitelerden backlink almaya çalışmayın. SEO yapılırken yapılan en büyük hatalardan birisi olan bu hareket, size tamamen zarar sağlayacaktır.

Herkesin link aldığı bir platformdan sizin de link almanızın herhangi bir faydası yoktur. Forum siteleri, dizin siteleri ve firma rehberleri bunlara örnektir.

[ilgilihaber id=”356″]

Bu tarz sitelerden binlerce kullanıcı link alır ve her bir kullanıcı link aldıkça alınacak backlinkin değeri gittikçe düşer ve aslında yarar sağlamak isterken, sitenize en büyük kötülüğü yapmış olursunuz.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
Dış SEO
Puan
51star1star1star1star1star