Backlink Nedir, Backlink Faydaları

108 0
backlink-nedir

Backlink, bir internet sitesinin, başka bir internet sitesine verdiği ve PageRank değerini olumlu yönde etkileyen text biçimindeki link sistemidir.

Backlink Faydaları Nelerdir?

Backlink, bir internet sitesinin Google’a başka bir internet sitesi tarafından övülmesini sağlar. Bu da Google’daki değerinizi arttıran bir unsurdur. Kaliteli sitelerden alacağınız düzenli backlinkler, sitenizin Google sıralamasında çok daha iyi yerlere gelmesini sağlar.

Backlink Çeşitleri Nelerdir?

Dofollow Backlink:

Bir siteye verilen dofollow etiketli backlink, o sitenin Google’a PageRank değerinden faydalanmasını işaret eder.

Nofollow Backlink:

Bir siteye verilen nofollow etiketli backlink, o sitenin Google’a PageRank değerinden faydalanmamasını işaret eder.

Backlink Nasıl Alınmalıdır?

Backlink, “anchor text” ve “domain” bazlı olarak yarı yarıya yakın bir oranda iki türlü alınmalıdır. Aldığınız backlinklerin hepsinin “dofollow” etiketi taşıması da yararlı bir yöntem değildir. En az dofollow linkleriniz kadar nofollow link almanız, sitenizin daha fazla olumlu sonuçlar almasını sağlamaktadır.

Hangi Sitelerden Backlink Alınmalıdır?

İnternet sitenizin hizmet ettiği sektörle aynı sektörden olan internet sitelerinden backlink almanız sizin yararınıza olacaktır. Böylece sektörünüzdeki bir başka internet sitesi, Google’a sizi önermiş olacak. Aynı zamanda illegal, kumar, cinsel içerik veya sahtecilik barındıran internet sitelerinden asla backlink almamaya da dikkat etmelisiniz.

Değerlendirme
Tarih
Yazı
Backlink Nedir, Backlink Faydaları
Puan
51star1star1star1star1star

Benzer Haberler

spam-nedir

Spam Nedir? Spamden Kurtulma Teknikleri

Yayınlayan: - 19 Kasım 2016 0
Spam, arama motorlarını aldatmaya yönelik yapılan tüm SEO çalışmalarına verilen isimdir. Kullanıcı deneyimini ve ziyaretçileri umursamayarak, sadece arama motorlarına odaklı…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir